Ulotnie w Galerii Obserwacja


Już za parę godzin w Galerii Obserwacja odbędzie się otwarcie wystawy „Ulotnie” Moniki Gawinowskiej. Ekspozycję będzie można oglądać do 25 maja 2017 roku.


Autorka jest fotografką-amatorką, a z wykształcenia filologiem języka węgierskiego. Pokazywane na wystawie zdjęcia to świat jej wyobraźni, odnajduje się w nich nie tylko senny nastrój miasta, ale także  zamglone nocne pejzaże i budzące niepokój ciemne postacie. W wyludnionym, miejskim pejzażu pojawia się człowiek. Człowiek wrzucony w wir świata który sam nie potrafi sobie poradzić ze wszystkimi sprzecznościami. Jego osamotnienie i kruchości życia są oczywiste. Przyzwyczajamy się do niepewności ludzkiej egzystencji i świadomości ogromu wszechświata. Gawinowska podsyca egzystencjalny lęk towarzyszący nam ilekroć zagłębiamy się nad paradoksem istnienia i rozważa nieadekwatność tego istnienia. Według niej człowiek jest zawieszony pomiędzy dwiema przepaściami i nie wiadomo, która z nich jest bardziej przerażająca i zdumiewająca. Ludzka egzystencja jest zatem niepewna i nieskończenie krótka wobec wieczności świata, którego nie może przecież poznać. Dlatego jej czarno-białe ekspresyjne kadry wymykają się wszelkim interpretacjom. Na pierwszym planie pojawiają się, wzięte się z jej sceptycyzmu, emocje i nastrój, a autorka skupia się na atmosferze chwili.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.