Zbliżają się targi NAB 2017


Za trzy tygodnie w Las Vegas odbędą się targi NAB 2017. To jedna z największych na świecie imprez adresowana do sektora mediów i produkcji studyjnej. Swoje produkty zaprezentuje prawie 2 tysiące firm, oczekuje się, że targi odwiedzi 100 tysięcy gości z całego świata.

NAB są doskonałą okazją nie tylko do pokazania nowych rozwiązań, lecz także do poznania i zrozumienia zmieniających się potrzeb klientów. Oczekuje się, że większość wystawców zaprezentuje pełny wachlarz technologii 4K i HDR do różnorodnych zastosowań optymalizujących organizację pracy i zarządzanie materiałami w środowiskach studyjnych. Nie zabraknie więc np. kamer z dużym przetwornikiem obrazu, systemów kamerowych 4K do produkcji na żywo, kamkorderów XDCAM z funkcją strumieniowej transmisji materiału z terenu wprost do studia lub chmury. Oprócz modernizacji i ulepszeń istniejących rozwiązań firmy pokażą nowy sprzęt zaspokajający obecne i przyszłe potrzeby.


Firma Sony na stoisku C11001 przedstawi pełną ofertę rozwiązań prezentowaną pod hasłem „Beyond Definition”. Wśród eksponowanych produktów i usług zobaczymy m.in. system Media Backbone NavigatorX: zaawansowane rozwiązanie do organizacji pracy. Pokazane zostaną też kamery, odtwarzacze, stacje sieciowe oraz projektory, na targach powinna zadebiutować kamera Sony FS5 II. Zastąpi ona model FS5, umożliwi rejestrację obrazu w rozdzielczości 8K. Prawdopodobnie zobaczymy też nowego bezlusterkowca Sony A7s III (A9), oczekuje się że pojawi się zmienione menu użytkownika w kolejnych modelach A7. Z kolei Canon pochwali się nowym obiektywem EF-S 35 mm f/2.8 M IS STM i kompaktem PowerShot SX70HS, być może będzie już dostępne nowe oprogramowanie do EOS-a 5D Mark IV. Wprowadzi ono wiele zmian dla trybu filmowego m.in. próbkowanie dla DCI 4K (5632×2970), XF-AVC 120 Mbps (4:2:0) i 200 Mbps (4:2:2), a także Full HD dla 72/75 kl/s. Raczej nie należy oczekiwać, że zostanie pokazany następca EOS-a 6D, należy raczej nastawić się na powiększenie rodziny Cinema EOS.

Nikon będzie również obecny na targach, ale żadnych nowości nie zobaczymy. W tym roku zadebiutuje D850, D760 oraz D7300 (7500), te lustrzanki poznamy jednak później. Nie należy też oczekiwać nowego bezlusterkowca, a raczej nastawić się na promocję „jubileuszowych” zestawów D500 i D5. Nie zobaczymy też nowych kamer RED, producent nie będzie obecny na imprezie. Z kolei BlackMagic pokaże znany już model Blackmagic URSA 4.6K, nie należy wiec nastawiać się na nowości. Na razie nie wiadomo co pokaże firma Adobe, warto zwrócić uwagę, że na poprzedniej imprezie wyszła z ofertą dla filmowców.

Targi potrwają od 24 do 27 kwietnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.