Zmiany w firmie Ricoh


Firma Ricoh Imaging jest kolejnym przedsiębiorstwem branży foto przeprowadzającym restrukturyzację działu aparatów cyfrowych. Ostatnio zmiany dokonywane są u Nikona, a także w firmie Panasonic.

Sześć lat temu Ricoh Imaging zdecydował się na przejęcie marki Pentax od koncernu Hoya Corporation. Zamierzano przywrócić świetność tej fotograficznej marce i wprowadzić wiele atrakcyjnych modeli. Transakcja warta około 10 miliardów jenów doszła do skutku, od tego czasu pojawiły się nie tylko takie lustrzanki jak Pentax K-5 II, K-30, K-3, K-50, K-500, K-3 II, ale także średnioformatowy Pentax 645Z i bezlusterkowce. Te ostatnie nie odniosły sukcesu, firma wiąże duże nadzieje z Pentaksem K-1, K-70 i KP i powoli nadrabia zaległości w korpusach i obiektywach.


Jak donosi japoński serwis Nikkei zapowiadana restrukturyzacja ma na celu przeanalizowanie strategii produkcji takich marek jak Pentax i Ricoh. W raporcie pojawiła się informacja, że jest rozpatrywana opcja całkowitego wycofania się z segmentu foto co nie wydaje się prawdopodobne. Raczej koncern skupi się na restrukturyzacji sieci sprzedaży, aby zredukować koszty operacyjne. Niewykluczone, że wielu starszym pracownikom zostanie złożona propozycja wcześniejszego przejścia na emeryturę. Jeżeli będzie ograniczana linia aparatów to skupi się na marce Ricoh.


W związku z powyższym doniesieniem serwisu, Ricoh wydał oświadczenie, że firma zamierza skupić się na wysoko zaawansowanych produktach fotograficznych. Ponadto poszerzy działalność zajmującą się obrazowaniem i stworzy nowy rynek dostarczając rozwiązania dla firm w oparciu o własną technologie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.