Sekonic L-858D-U Speedmaster


Pojawił się światłomierz Sekonic L-858D-U Speedmaster. To wersja modelu L-858D, miernik jest przeznaczony dla fotografów i filmowców. Pozwala na pomiar światła zastanego oraz błyskowego w trybie HSS (High Speed Sync), współpracuje z opcjonalnymi nadajnikami radiowymi Elinchrom EL-Skyport, Phottix Strato II oraz PocketWizard.


Światłomierz pozwala na pomiar przy oświetleniu zastanym wynoszącym zaledwie 0.1 Luxa, precyzyjne ustalenie ilości światła błyskowego w stosunku do ciągłego, a także pomiar czasu trwania błysku w zakresie  t = 0,1 do 0,9. Obsługuje zakres czułości ISO od 3 do 13 107 200, a przy świetle zastanym czas otwarcia migawki od 30 minut do 1/64 000 sekundy (przy świetle błyskowym 30 minut do 1/16 000 s). W trybie filmowym są dostępne dwa sposoby pracy urządzenia: Cine oraz Full HD Cine: obsługują one od 1 do 1000 kl./s, a także kąt otwarcia migawki od 1 do 358 stopni. Zaletą urządzenia jest 2,7-calowy, dotykowy barwny wyświetlacz. Dzięki niemu można np. tworzyć i edytować profile parametrów ekspozycji.


Nowy Sekonic jest kompatybilny z MAC/PC, jest możliwa  aktualizacja oprogramowania, ustawienia  niestandardowe i profilowanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.