Zmiany u Nikona


Firma Nikon ogłosiła reorganizację struktury korporacyjnej, będzie ona obowiązywać od 29 czerwca. Makoto Kimura (Chairman of the Board) złożył rezygnacje, z firmą pożegna się wielu szefów działów. Zmiany nie są zaskoczeniem, to rezultat nie najlepszych wyników sprzedażowych koncernu.

Dział Technologii Kluczowych ma zostać zamknięty, w to miejsce zostanie powołany dział badań i rozwoju (Research & Development) oraz działu technologii produkcyjnych. Pierwszy zajmie się  badaniami i rozwojem, drugi ma integrować funkcje planowania strategii produkcji grupowej i rozwoju technologii produkcji.

Departamenty nie związane z fotografią a więc dział ds. rozwoju medycznego i działu rozwiązań mikroskopowych mają utworzyć nową jednostkę ds. Opieki zdrowotnej. Ma to umożliwić firmie szybką integrację i uzyskanie synergii biznesowej. Nikon ma nadzieję że pobudzi to tworzenie i umacnianie nowych przedsięwzięć w sektorze opieki zdrowotnej, medycznej i biologicznej, które według niego będą znaczącym źródłem przychodów. W raporcie czytamy również, że firma zamykanie dział wsparcia biznesowego.

Jest więc nadzieja, że restrukturyzacja pomoże firmie odzyskać siłę i przywrócić udział w rynku jak również zwiększyć rentowność. Z listą nowych szefów działów można zapoznać się na stronie Nikona (kliknij).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.