Epson International Pano Awards 2017. Pozostały dwa miesiące na zgłoszenie


Trwa przyjmowanie prac na międzynarodowy konkurs poświęcony fotografii panoramicznej Epson International Pano Awards. Zdjęcia można nadsyłać do 23 lipca, w tym roku do zdobycia jest m.in. drukarka Epson SureColor P7070 i SureColor P507, projektor EB-1776 oraz nagrody finansowe w wysokości 22 000 dolarów.


To już ósma edycja tego konkursu zapoczątkowanego w 2009 roku przez australijskiego fotografa Davida Evansa. Rok temu zgłoszonych zostało 4545 prac, 1066 fotografów z 60 krajów. Czołowe miejsce zdobył Alex Noriega, nagrodzone fotografie (poniżej i powyżej) zostały wykonane w Mount Rainier Washington. W kategorii Architektura/środowisko miejskie zwyciężył Xose Casal (Hiszpania), jego praca przedstawia kościół Sau Lake niedaleko Barcelony. Wśród amatorów, w kategorii Natura/krajobraz wygrał Nicholas Roemmelt (Austria), a w kat. Architektura/środowisko miejskie – Andreas Paehge (Niemcy). Oleg Gaponyuk (Rosja) okazał się najlepszym artystą w kategorii VR (virtual reality, gigapikselowe panoramy sferyczne). Jego praca przedstawia podwodną jaskinię Pit w Meksyku.Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział amatorzy i zawodowcy. Zdjęcia będą przyjmowane poprzez stronę http://www.thepanoawards.com/enter-2017-awards/ w trzech kategoriach: „open” („natura/krajobraz, urbanizacja”), „amator” („natura/krajobraz, urbanizacja”) oraz VR/360. Wszystkie zgłaszane fotografie muszą być zdjęciami panoramicznymi i posiadać stosunek boków co najmniej 2:1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac, wpisowe wynosi od 16 do 22 USD. Fotografie należy przygotować w formacie JPG z minimalną kompresją (10-12), w przestrzeni koloru sRGB, 8-bitów, 3000 pikseli na dłuższym boku (1500 na krótszym), 300 dpi.
Obrady jury odbędą się sierpniu, wyniki poznamy na przełomie września i października 2017 roku. Dodatkowe informacje można uzyskać wypełniając formularz dostępny na stronie http://www.thepanoawards.com/contact/

Zobacz wideo (poprzednie edycje):

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.