Nikon i kłopoty


Cztery lata temu Nikon pozywał firmę Sakar, producenta bezlusterkowca marki Polaroid, o naruszenie wzoru przemysłowego i wygrał proces sądowy. Później prowadził spór z Sigmą o naruszenie praw patentowych do technologii VR (Vibration Reduction), teraz koncern został oskarżony o złamanie kilku rozwiązań właścicielami których są dwie znane firmy.

Postępowanie jest prowadzone przez amerykańską Komisję Handlu Międzynarodowego (USITC) w następstwie skargi złożonej przez firmę Carl Zeiss i ASML (ASML to korporacja która kupiła udziały w spółce Carl Zeiss SMT za 1 mld EURO). Produkty będące przedmiotem analizy to niektóre aparaty cyfrowe Nikona i oprogramowanie. USITC podkreśla, że wszczynając śledztwo, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do istoty sprawy. Zostanie ona rozpatrzona przez sędziego prawa administracyjnego, który zbada czy doszło do złamania prawa.

Jedną z najgorszych rzeczy jaka może spotkać Nikona to zakaz dystrybucji spornych aparatów cyfrowych na terenie USA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.