Policjanci przebrani za fotoreporterów


Podczas meczu Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów – Górnik Łęczna doszło do wielu incydentów chuligańskich. Interweniowali policjanci – nie tylko umundurowani, ale także ubrani po cywilnemu w kamizelkach charakterystycznych dla fotoreporterów (z napisami „FOTO” i „MEDIA CLUB”).

Doszło do naruszenia fundamentalnej zasady neutralności mediów. Powinny one być bezstronnymi obserwatorami wydarzeń, dotyczy to zwłaszcza demonstracji, starć i działań o charakterze siłowym.

Za ten skandal odpowiedzialny jest klub Ruch Chorzów, Ekstraklasa SA i Policja. Stowarzyszenie Fotoreporterów uważa sytuację za niedopuszczalną, gdyż kamizelka z napisem foto przeznaczona jest wyłącznie dla fotoreporterów, zachowanie służb porządkowych naraziło fotoreporterów na niebezpieczeństwo. Przebranie policjantów skrytykował Press Club Polska. – Stanowczo sprzeciwiamy się używaniu emblematów identyfikujących dziennikarzy do działań policyjnych. Policja dysponuje odblaskowymi kamizelkami z napisem „POLICJA” i nie ma żadnego powodu, by podczas działań na stadionie lub w każdym innym miejscu udawała dziennikarzy – stwierdziła organizacja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.