Ricoh ma kłopoty?


Niedawno serwis Nikkei poinformował, że firma Ricoh Imaging rozważała wycofanie się z rynku aparatów konsumenckich, co miałoby być związane m.in. z rozwijającym się rynkiem smartfonów. Teraz podano, że korporacja ta „stoi w obliczu największego kryzysu”.

Ricoh Imaging ma w swoim portfolio lustrzanki i bezlusterkowce marki Pentax i kompakty Ricoh (w tym roku pojawił się jedynie Pentax KP i Ricoh WG-50). Firma produkuje również inne wyroby m.in. urządzenia biurowe, takie jak drukarki, kopiarki, faksy, oferuje rozwiązania do zarządzania dokumentami. Na „kulejącym” rynku foto może być to duże źródło generowania dochodów, tym bardziej, że pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku firma stała się największym producentem kopiarek na świecie. W tym czasie przejąła firmę Savin, Gestetner, Lanier, Rex-Rotary, Monroe, Nashuatec, IKON oraz IBM Printing Systems Division / Infoprint Solutions. Ponad dziesięć lat temu nabyła firmę Hitachi Printing Solutions, tworząc Ricoh Printing Systems, Ltd. Niestety, rynek drukarek wielofunkcyjnych nie rozwija się dynamicznie, korporacja ponosi ogromne straty. Globalna sieć sprzedaży zwiększa wysokie koszty funkcjonowania.

Ricoh będzie musiał przez trzy lata tj. do marca 2020 roku zredukować koszty o 100 miliardów jenów (około 912 milionów dolarów). Oznacza to cięcia zatrudnienia i nie jest jasne, jak to wpłynie na działalność działu fotooptycznego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.