Gizo obchodzi setną rocznicę powstania. Są produkty okolicznościowe


W tym roku przypada nie tylko okrągłą rocznicę powstania Nikona, sto lat temu we Francji została założona firma Gitzo S.A. Jej szef, Arsene Gitzhoven,  początkowo produkował kamery, żaluzje i liny.

Statywy i monopody pojawiły się dość późno w ofercie. Stało się to dopiero w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, wkrótce po tym jak córka Arsene, Yvonne Plieger przejęła firmę. Ona i jej mąż cały swój wysiłek skupili na tworzeniu wysokiej jakości statywów fotograficznych. W 1992 roku Gitzo stał się częścią grupy inwestycyjnej Vitec, działającej m.in. w branży militarnej i lotniczej. Vitec, który również jest właścicielem Manfrotto, zdecydował się na przeniesienie Gizo do Włoch. Transfer rozpoczął się w 2001 roku i zakończył się pięć lat później.


Gitzo stało się więc marką w całym koncernie, ale nie zapomniano o „korzeniach”. Z okazji setnej rocznicy pojawią się dwa produkty specjalne. Będzie to statyw z serii „100 Year Anniversary Edition Tripod”, który otrzyma nowy wygląd i specjalne oznaczenia. Niektóre z funkcji będą bardzo ciekawe m.in. mechanizm blokady. Do sprzedaży zostanie skierowanych tylko 1917 sztuk tych „pamiątek”, materiałem wyjściowym w produkcji ma być włókno węglowe. Drugim „okolicznościowym” produktem będzie statyw podróżny Arsene Gitzhoven Traveler. Wyprodukowanych zostanie tylko sto egzemplarzy, każdy statyw otrzyma specjalny numer identyfikacyjny.

Cena „pamiątek” wyniesie od 1500 do 3000 USD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.