Eastreet 4. Pozostały trzy tygodnie na zgłoszenie zdjęć


Eastreet to projekt dedykowany fotografii ulicznej i dokumentalnej z krajów regionu Europy Wschodniej. Właśnie trwa czwarta edycja tego konkursu, zdjęcia można zgłaszać do 23 lipca 2017 roku.

W poprzednich edycjach nadesłano łącznie ok 20 tys. fotografii, w ramach wystawy zaprezentowano ponad 300 zdjęć autorów z 22 krajów. Organizatorzy po raz kolejny pragną przyjrzeć się człowiekowi w przestrzeni publicznej, zdjęcia pozwolą wizualnie opisać region, spojrzeć na Europę Wschodnią ponad stereotypami, granicami i różnicami, a jednocześnie zdefiniować ją, pokazać jej obecny stan i unikalne cechy. Celem Eastreet jest wspólne stworzenie złożonego i zróżnicowanego portretu regionu w formie zbiorowej wystawy i publikacji. Wybrane przez zespół kuratorów fotografie zostaną jak co roku zaprezentowane w formie wystawy w galerii oraz równoległej wystawy plenerowej. Zostanie wydana specjalna publikacja książkowa prezentująca wszystkie zdjęcia oraz biogramy autorów.


Można zgłosić zdjęcia wykonane na terenie szeroko rozumianej Europy Wschodniej, wliczając kraje bałkańskie, Europę Południowo-Wschodnią oraz kraje Partnerstwa Wschodniego, Rosję i byłe republiki. Miejsce zamieszkania autora nie ma znaczenia, nie ma też określonych ram czasowych, ale organizatorzy preferują zdjęcia współczesne i aktualne, tzn. wykonane w XXI wieku. Jedna osoba może nadesłać maksymalnie 10 prac poprzez stronę http://eastreet.eu/e4-formularz/. Zdjęcia muszą spełniać nast. wymagania techniczne: format JPG, dłuższy 1200 pikseli, 72dpi, plik nie może przekraczać 1MB. Każde zgłaszane zdjęcie powinno mieć nazwę wg schematu: IMIE_NAZWISKO_MIEJSCE_ROK_NR.JPG (gdzie „MIEJSCE” to kraj, w którym zdjęcie powstało, „ROK” to rok jego wykonania, „NR” to liczba porządkowa – 1, 2, 3, itd).

Wernisaż Eastreet 4 odbędzie się 20 października 2017 w Lublinie, ale wystawa będzie podróżowała po premierowym pokazie. Poprzednie edycje konkursu były prezentowane na festiwalach Organ Vida w Chorwacji, Kolga w Gruzji, Odessa/Batumi Photo Days w Gruzji i Ukrainie, oraz we Francji, Belgii, innych miastach Polski, a także jako slideshow w Tajlandii i na festiwalu Angkor Photo w Kambodży.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.