Wkrótce niespodzianki od Nikona?


Już niedługo firma Nikon będzie obchodziła setną rocznicę swojego powstania, z tej okazji francuski magazyn „Chasseurs d’Images” opublikował wywiad z Benoitem Dieuleveultem, prezesem firmy Nikon France. Zdradził on kilka szczegółów dotyczących nowych produktów.

Na początku wywiadu prezes podkreślił, że Nikon nie wycofuje się z biznesu fotograficznego. Przeciwnie, jego firma przeznaczy duże środki finansowe na badania i rozwój. Ostatnie zmiany strukturalne (kliknij info) dowodzą, że tylko wprowadzanie nowych, zaawansowanych technologii może przynieść znaczne zwiększenie dochodu. Obecnie wysiłek badawczo-rozwojowy nastawiony jest na rynki o największym potencjale, co jest przyczyną znacznego ograniczenia linii produktów Coolpix. Prezes dodał, że Nikon posiada dużo zaawansowanych matryc obrazowych, które są efektem działań działu R&D, trwa również praca nad konstrukcjami które mogłyby stać się konkurencją dla smartfonów.

Odnośnie następcy modelu D810 i innych aparatów to przygotowywane są nowe modele. Benoit Dieuleveult apelował o cierpliwość, nie mógł jednak ujawnić żadnych danych technicznych. „Nikon zaskoczy wszystkich w setną rocznicę powstania”, dodał przy tym, że D810 nadal jest produkowany.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.