Zorki Photo Mono. Kolejny negatyw


W tym roku obserwujemy większe zainteresowanie fotografią analogową niż w latach poprzednich. Kodak zapowiedział wznowieniu produkcji diapozytywu Ektachrome 100, FILM Ferrania ogłosiła, że w jej ofercie pojawi się czarno-biały negatyw P30 Alpha, Bergger Photographic zamieścił informację o swoim nowym filmie Pancro400. Cieszy więc kolejna wiadomość, teraz pojawi się cz-b negatyw Zorki Photo Mono.

Nie będzie to jednak żadna nowość, to po prostu przepakowany materiał innego producenta („made by a leading film producer”). Na razie wiadomo, że Zorki Photo Mono to panchromatyczny negatyw cz-b ogólnego zastosowania o stosunkowo dużym uczuleniu na długofalowy zakres widma promieniowania. Czułości nominalne ISO wynosi 100, materiał może być forsowany do ISO 400. Jego cechą jest średniej wielkości ziarno i średnie wartości rozdzielczości. Może być obrabiany w klasycznym procesie negatywowym, zatem Zorki Photo Mono nie jest materiałem chromogenicznym. Zaleca się wywoływacz Microphen.


Zorki Photo Mono jest konfekcjonowany w ładunkach typu 135-36, cena pojedynczego negatywu wynosi 4 funty. Trzeba kupić trzy opakowania, sprzedaż rozpocznie się od jutra, na dostawę można oczekiwać w październiku. Dodatkowe informacje są udzielane mailowo: zorki.dowling@gmail.com.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.