Firecracker Photographic Grant 2017

Firecracker-grant
Firecracker Photographic Grant to coroczna nagroda która jest przeznaczona na sfinansowanie projektu fotograficznego lub realizację filmu dokumentalnego. Przedsięwzięcie ma charakter konkursu, mogą w nim wziąć udział fotografujące (lub filmujące) kobiety urodzone lub mieszkające w Europie. Termin nadsyłania prac mija 1 sierpnia 2017 roku.


Granty są przyznawane od kilku lat, w ostatniej edycji zwyciężyła Sanne De Wilde. Jej projekt „Island of the Colourblind” opowiada historię mieszkańców wyspy Pingelap (Mikronezja). Duża część tubylców jest dotkniętych achromatopsją, czyli ślepotą barw. Zdjęcia powyżej i poniżej.Można zgłaszać projekty realizowane w ostatnich pięciu latach. Opłata za udział w konkursie wynosi 10 funtów, za wybór prac odpowiada stowarzyszenie Firecracker które założyła Fiona Rogers. Jest ona menedżerem kultury i edukacji w agencji fotograficznej Magnum w Londynie, stowarzyszenie stawia sobie za cel promocję kobiet-fotografów oraz odpowiedzenie na kilka pytań m.in.: czym różni się spojrzenie kobiece od męskiego, czy w kontakcie z rzeczywistością kobiety potrafią wyjść poza zmysł wzroku, jak kobiety doświadczają dzisiaj fotografii, czy jest ona dla nich procesem czy obrazem? „Mimo wielu fantastycznych kobiet pracujących w mediach fotograficznych, w tej branży nadal dominują mężczyźni” – pisze Rogers na swoim blogu.

Dodatkowych informacji udziela drogą mailową Fiona Rogers: fiona@fire-cracker.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.