Nikon pracuje nad nowymi bezlusterkowcami?


System Nikon 1 nie odniósł sukcesu, firma nie zdobyła rynku. Klienci wybrali rozwiązania konkurencji, a przez sześć lat od pokazania takich modeli jak Nikon 1 J1 oraz Nikon 1 V1, niewiele się działo. Były wprawdzie nowe aparaty i obiektywy, ale wydaje się, że producent traktował swój system po macoszemu (należy zaznaczyć, że Nikon 1 J5 ukazał się ponad dwa lata temu). Teraz ma to się zmienić.

Nikon zapowiedział, że wprowadzi do swojej oferty wysokiej klasy zaawansowane bezlusterkowce, które mają stać się konkurencją dla aparatów innych firm (prawdopodobnie myślano o Sony A9 i rodzinie A7). Być może to tylko pobożne życzenia, należy pamiętać, że w 2011 roku tak oceniano nową linię „jedynek”: „To najważniejsza premiera firmy Nikon od czasu, gdy 14 lat temu wprowadziliśmy na rynek aparaty cyfrowe” (Takami Tsuchida, prezes Nikon Europe).

Czy są więc prowadzone prace nad zupełnie nowym systemem i czy dotychczasowy Nikon 1 będzie wygaszany? Nie wiadomo, trochę szczegółów dotyczących nowego bezlusterkowca ujawnił Prezes Nikona Kazuo Ushida. W wywiadzie dla japońskiego magazynu”Nikkan Kogyo Shimbun” potwierdził, że jego dział badawczy opracowuje nowy aparat o roboczej nazwie „Nikonashii”. Nie będzie to lustrzanka, ani kompakt, ma on się wyróżniać wydajnością. Niektórzy spekulują, że otrzyma matrycę pełnoklatkową.

Być może więcej szczegółow poznamy 25 lipca podczas premiery następcy Nikona D810.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s