Czy Bowens zniknie z rynku foto?


Pojawiły się niepokojące doniesienia, że producent lamp studyjnych Bowens International Ltd. zostanie postawiony w stan likwidacji. Podobno domaga się tego obecny właściciel, firma inwestycyjna Aurelius.

Trudno w to uwierzyć, prawdopodobnie są to informacje nieprecyzyjne, być może chodzi o to, że Bowens International Ltd. złoży wniosek do sądu o upadłość, aby rozpocząć proces naprawczy. Otrzyma też ochronę przed roszczeniami wierzycieli i będzie mógł kontynuować wytwarzanie i sprzedaż swoich najważniejszych produktów oraz w dalszym ciągu świadczyć wszelkie usługi serwisowe. Również pracownicy powinni być normalnie opłacani, Bowens nadal będzie zapewnił im opiekę zdrowotną i ubezpieczeniową na dotychczasowym poziomie.


Warto zaznaczyć, że firma istnieje na rynku prawie dziewięćdziesiąt cztery lata. Została założona w 1923 roku i początkowo działała pod nazwą Bowens Camera Service Company. Pierwsza jej lampa błyskowa pojawiła się w 1947, a trzy lata później wyprodukowano studyjny system oświetleniowy. W ofercie firmy znalazły się oprócz fleszy studyjnych takich jak cała rodzina Esprit, również generatory, zasilacze akumulatorowe do lamp błyskowych, softboksy i kwadromaty. Ponad rok temu Bowens został przejęty przez spółkę inwestycyjną Aurelius. Firma ta przejęła również Calumeta, który miał kłopoty finansowe (kliknij info).

W Polsce początkowo przedstawicielem Bowensa była firma Argosy Trader, obecnie jest nim Foto-7 z Gliwic.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.