Przed kolejną premierą Canona


W czerwcu pojawił się Canon EOS 6D Mark II i EOS 200D, wydaje się, że to jeszcze nie koniec wakacyjnych premier. Firma poinformowała o nowym urządzeniu wielofunkcyjnym PIXMA TS3150 które może kopiować, drukować i skanować, ale nowy sprzęt fotograficzny zostanie zaprezentowany dopiero w sierpniu.

Będą dwa nowe aparaty, wśród nich zobaczymy m.in. nowego bezlusterkowca, prawdopodobnie będzie to EOS M20 (na razie występuje pod kodem PC2276.). Zewnętrznie ma być zbliżony do modelu EOS M6, otrzyma tę samą matrycę APS-C o rozdzielczości 24.2 mln. pikseli, technologię Dual Pixel CMOS AF, oraz procesor DIGIC 7. Aparat zarejestruje już klipy wideo w 4K. Kolejną konstrukcją, którą zobaczymy w najbliższym czasie będzie cyfrowy kompakt. Na razie został on oznaczony symbolem PC 2335, być może doczekamy się wreszcie Canona G1X Mark III lub jakiegoś nowego megazooma.

Teraz obiektywy. Z pewnością firma zaprezentuje nową „stałkę” EF 85mm f/1.4L IS, ma ona być wytwarzana w Japonii w fabryce Utsunomiya. Nie zastąpi obecnego modelu EF 85 mm f/1.2L II USM, oba produkty mają być sprzedawane równolegle. Nowy obiektyw zostanie uszczelniony przed kurzem i wilgocią, system stabilizacji obrazu ma mieć skuteczność 3,5 EV. Pojawi się też „szkło” do bezlusterkowców, ma być ono być sprzedawane w trzech wersjach kolorystycznych. Wytwarzaniem zajmą się zakłady Canona w Malezji.

Canon przygotowuje się też do premiery następcy kamery C500, ale nie nastąpi to w sierpniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.