Jest już potwierdzenie – Bowens zamyka działalność


Firma Bowens International oficjalnie potwierdziła, że zamyka swoją działalność. Jednym z powodów takiej decyzji ma być napływ znacznie tańszego sprzętu oświetleniowego takich marek jak Godox, Phottix, Jinbei, Meike i Yongnuo.

Założona w 1923 roku firma przez całe dekady należała, do czołowych producentów sprzętu studyjnego (jej konkurentem był Broncolor, Profoto, Elinchrom, Multiblitz i Visatec). W ofercie Bowensa znajdziemy nie tylko lampy, ale także generatory, zasilacze, oraz osprzęt dodatkowy. Od dłuższego czasu spółka miała jednak problemy finansowe, pierwsze symptomy pojawiły się po targach ”The Photography Show” 2016. Firma nie brała w nich udziału, później opublikowano informację, że została kupiona przez firmę inwestycyjną Aurelius. Teraz zdecydowano o zaprzestaniu działalności.

Bowens tłumaczy swoją sytuację także zmianą zachowań zawodowych fotografów. Podkreśla, że dawniej właściciele studiów czy zakładów fotograficznych byli bardziej skłonni inwestować w nowy sprzęt. Teraz zakupy dokonywane są rozważniej i tylko w przypadku jeżeli pojawi się możliwość dodatkowego przychodu. Jednak nie wszyscy zgadzają się z takim stanowiskiem, uważają bowiem, że ostatnio Bowens nie był zbyt innowacyjny.

Nie wiadomo jak dalej potoczą się losy marki. Być może zainteresuje się nią jakiś dalekowschodni producent sprzętu oświetleniowego. W Europie serwisem sprzętu ma zająć się firma Calumet Photographic.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.