Photokina 2019 w maju!


Niedawno (kliknij info) ogłoszono, że targi Photokina będą odbywać się co roku. Zmianie ulegnie również termin imprezy – wydarzenie zostało przeniesione na maj.

Nowe zasady mają obowiązywać dopiero od 2019 roku, Photokina 2018 odbędzie się od 26 do 29 września, natomiast następna już za osiem miesięcy tj. od 8 do 11 maja 2019. Przejście na coroczną edycję pozwoli, według organizatorów, szybciej reagować na zmieniający się rynek branży fotograficznej.


Należy jednak przypuszczać, że za decyzją kryją się raczej sprawy finansowe – Photokina nadal stanowi niezwykle dochodowy biznes dla organizatorów. I mimo zmniejszenia wielkości targów, zarabiają oni na wszystkim. Na wynajęciu, powierzchni, opłatach za wszystkie usługi, wpisie do katalogu, no i oczywiście na biletach wstępu dla publiczności. Organizator jest z resztą w bardzo komfortowej sytuacji. Jest monopolistą, Photokina to największe na świecie targi obejmujące swym zasięgiem wszelkie aspekty fotografii. Począwszy od aparatów, obiektywów, lamp, minilabów, materiałów światłoczułych, literatury fachowej na fotografii, jako dziele sztuki, kończąc. Wydarzenie nie ma praktycznie żadnej konkurencji, w USA nie odbywa się PMA, a także PMA w Londynie. Z pewnością tajemnica dotychczasowego powodzenia imprezy, jako narzędzia marketingowego kryje się w kontakcie osobistym, którego nie zastąpi internet, list, czy telefon. Oczywiście do walorów Photokiny należy dodać możliwość wyprzedzenia w poznaniu nowości i to przed czasem kiedy wiadomość ta zaistnieje w sieci lub o niej zacznie pisać prasa. Daje to z kolei wyprzedzenie w znajomości rynku.


Pierwsza Photokina wystartowała w 1950 roku z inicjatywy Prezesa Niemieckiego Stowarzyszenia Branży Foto Bruno Uhla. Targi zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, odwiedza je około 200 tysięcy osób. Od 1966 roku odbywa się co dwa lata.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s