Nikon obchodzi 100 lat


Nikon świętuje 100. urodziny, nie pokazano wprawdzie żadnego nowego aparatu, ale przygotowano trochę atrakcji. Pod koniec wakacji odbędą się dwa spotkania fanów: w Tokio (26 sierpnia) i Osace (2 września), uruchomiono też jubileuszową stronę internetową, na której będą publikowane m.in. opowieści i porady fotografów, którzy pomogli ukształtować bogatą historię marki.

Nie da się ukryć, że brak Nikona D850 jest zaskoczeniem. Pewnym pocieszeniem może być zapowiedź premiery tej lustrzanki, jest nadzieja, że aparat zostanie pokazany wkrótce i nie tylko „wyzwoli nieograniczone możliwości”, ale także „odblokuje przyszłość” (cytaty z komunikatu prezesa Kazuo Ushidy).

Na razie musimy cieszyć się konkursem #LookBackAtNikon oraz treściami na jubileuszowej stronie internetowej. Konkurs przygotowano na Instagramie, aby wziąć w nim udział, należy wykonać zdjęcie własnego odbicia, na którym widoczny będzie aparat Nikona i oznaczyć je hashtagiem #LookBackAtNikon. Uczestnicy, którzy zrobią najlepszy autoportret przed lustrem lub taki, gdzie ich sylwetka odbija się w szybie, kałuży, mają szansę zdobyć wiele atrakcyjnych nagród. Należy je wymienić:  D500 z obiektywem 16–80 mm, D7500, D5600, oraz koszulki firmowe. Konkurs trwa do 15 września.

Z kolei treści informacyjne na jubileuszowej stronie internetowej zostały podzielone na kilka części. Pierwsza, „100 lat opowieści” (kliknij) jest niestety myląca, Nikon na w swojej ofercie aparat dopiero od 1948 roku i siłą rzeczy nikt nim nie fotografował przez pierwszych trzydzieści lat istnienia firmy. Podobnie jest z działem „100 lat porad”, Nikon zainteresował się fotografią dopiero od lat trzydziestych ubiegłego wieku. Warto polecić „Wirtualne Muzeum Nikona” (kliknij) w którym czytelnicy będą mogli zapoznać się z technologiami, produktami i kamieniami milowymi w historii firmy, a także z informacjami o tym, w jaki sposób Nikon przyczynia się do rozwoju nauk biologicznych, medycyny, a także do rozwoju eksploracji przestrzeni kosmicznej. Nie sposób ominąć „Ikony z Nikonami”, to seria portretów przedstawiających znane osobistości ze świata muzyki, telewizji, filmu i sportu z aparatami marki Nikon w dłoniach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.