Są kolejne wyniki finansowe Canona


Canon opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku. Okazało się, że sprzedaż bezlusterkowców w porównaniu do zeszłego roku wzrosła o 70 procent!.

Chociaż wielkość sprzedaży aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami i samych „szkieł” z uwagi na malejący rynek, spadła w porównaniu z rokiem poprzednim, to jednak producent obserwuje zdecydowany wzrost zainteresowania bezlusterkowcami, a szczególnie modelem EOS M6. Pozwoliło to firmie Canon na utrzymanie dominującej pozycji na rynkach takich jak Europa, USA i Japonia. Sprzedaż aparatów kompaktowych jest mniejsza, mimo, że seria zaawansowanych modeli cieszy się nadal dużym zainteresowaniem. Raport wymienia tu G9 X Mark II, autor zaznacza przy tym, że popyt w krajach rozwiniętych na lustrzanki nadal spada, ale firma odnotowuje, że proces ten stopniowo hamuje.


Producent podkreśla, że w porównaniu z zeszłym rokiem przychody wszystkich działów wzrosły o 15,4% (do 992 mld. jenów, z 860,2), zysk też jest większy o 14,6%. Zwiększyła się sprzedaż w dziale medycznym, a także litograficznym dzięki dużemu zapotrzebowaniu na półprzewodniki i wyświetlacze płaskie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s