Dobre i złe wieści dla rynku foto


Stowarzyszenie CIPA (Camera & Imaging Products Association) opublikowało kolejny raport dotyczący rynku fotograficznego. W porównaniu z ubiegłym rokiem widać, że dostawy aparatów wzrosły.

To dobra wiadomość, należy jednak pamiętać, że zainteresowanie sprzętem jest dużo mniejsze niż w 2015 roku (który, dla przypomnienia, w porównaniu z poprzednimi latami nie należał do udanych – zobacz wykres na samym końcu), a fatalne wyniki ubiegłoroczne były w dużej mierze spowodowane skutkami jakie wywołało trzęsieniem ziemi m.in. w fabryce matryc Sony. Spowolniło to nie tylko dostawy aparatów, ale opóźniło wprowadzanie nowych konstrukcji na rynek.Na wykresach powyżej i poniżej pomarańczowym kolorem zaznaczono tegoroczne dane. Należy zwrócić uwagę, że dynamika dostaw aparatów w pierwszych czterech miesiącach była bardzo podobna do ubiegłorocznej, znaczny wzrost odnotowano w maju i czerwcu. Dotyczy to nie tylko aparatów z wymienną optyką, ale także kompaktów. W tym roku bezlusterkowce cieszą się większym zainteresowaniem, niestety w lustrzankach jest lekki spadek.


Z pewnością szefowie wielkich firm zadają sobie pytanie: czy trend wzrostowy się utrzyma? Mają oczywiście kilka ważnych konstrukcji, które mogą pociągnąć sprzedaż: Sony A9, Canon EOS 800D, Canon EOS M6, Nikon D7500, itp. Wyniki zobaczymy pod koniec tego kwartału.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.