System Nikon 1 będzie zarzucony?


Pojawiły się informacje, że jest rozważana decyzja Nikona o wycofaniu się z systemu Nikon 1. Tak przynajmniej twierdzą autorzy publikujący na niemieckim portalu Digitalkamera.de.

To kolejna spekulacja w ostatnim roku, z tym, że teraz jest ona poparta analizą dostępności sprzętu. Digitalkamera.de zajmuje się m.in. wydawaniem przewodników i poradników zakupowych w formie e-booków. Zbieranie materiałów do tych pozycji polega m.in. na ocenie rynku i analizie, które aparaty fotograficzne sprzedają się najlepiej i jak wygląda dynamika dostaw do dystrybutorów. Aktualizując swoje przewodniki, autorzy zauważyli, że pewne modele bezlusterkowców Nikona nie są już dostępne mimo, że nie było oficjalnego komunikatu o zaprzestaniu produkcji.


System Nikon 1 zadebiutował we wrześniu 2011 roku, zaprezentowano wtedy dwa nowe aparaty: Nikon 1 J1 oraz Nikon 1 V1. Bezlusterkowce te i następne modele nie zdobyły rynku, okazało się, że konkurencja ma lepsze rozwiązania. Nikon 1 J5 został pokazany w kwietniu 2015 roku i od dwóch lat nic się w Nikonie 1 nie wydarzyło, Po tym zaległa cisza, aż do oświadczenia firmy, że są prowadzone prace nad nowym („nie lustrzanym”) systemem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.