W przyszłym roku cyfrowy Zenit?


Pojawiły się informacje, że rosyjska marka Zenit będzie rozwijana. Firma zapowiedziała, że planuje produkcję aparatów cyfrowych i osprzętu.

Brzmi to sensacyjnie, aż trudno w to uwierzyć. Informację o podjęciu produkcji aparatów cyfrowych pod marką Zenit podał zastępca dyrektora generalnego ds. Cywilnej Produkcji i Towarów Konsumenckich w Zakładach Mechanicznych im. „S.A. Zwierewa” Igor Siergiejew podczas audycji w moskiewskim radiu „Radio 1”. Pierwszy aparat ma pojawić się w 2018 roku. „Będzie to pełnoklatkowy bezlusterkowiec („полнокадровая, беззеркальная цифровая камера”). Mamy w opracowaniu projekt ścisłej współpracy z jedną z wiodących firm zajmującą się produkcją sprzętu fotograficznego. Zamierzamy stworzyć wspólne przedsięwzięcie, z tym, że elektronika będzie wytwarzana za granicą, optyka ma być rosyjska”. Według niego, koszt produkcji aparatu będzie „wyższy niż dobry smartfon”.

Warto zaznaczyć, że marka Zenit definitywnie znikła z rynku. Dziesięć lat temu firma miała jeszcze w ofercie analogowe lustrzanki (np. Zenit 412LS, Zenit KM plus), ale były to już ostatnie konstrukcje. Kilka razy próbowano podjąć produkcję aparatów cyfrowych, nic jednak z tego nie wyszło. Wprawdzie na rynku rosyjskim są dostępne kompakty Zenit, ale są one wytwarzane na Dalekim Wschodzie. Jakiś czas temu, wspólnie z włoską firmą Silvestri, zaprezentowano prototyp aparatu cyfrowego Horizon i na tym się skończyło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.