FOQUS Type D 200. Powrót do klasyki


W ofercie rosyjskiej firmy handlowo-usługowej FOQUS znajduje się czarno-biały negatyw FOQUS type D 200. Dotychczas był dostępny w ładunkach 135-36, niestety z uwagi na dość duży popyt, zapas filmów się wyczerpał.

FOQUS deklaruje, że nie jest to konfekcjonowany zachodni negatyw, materiał został wyprodukowany w Rosji. Prawdopodobnie oblewu emulsji dokonano na maszynach które kiedyś należały do zakładów Slavich (www.slavich.ru) i wraz z technologią produkcji filmów zostały sprzedane ukraińskiej firmie Astrum (www.astrum-ltd.com). Slavich wytwarzał kiedyś negatywy, obecnie ma ofercie jedynie papiery fotograficzne.

FOQUS 200 nie jest materiałem chromogenicznym, to klasyczny negatyw o uczuleniu panchromatycznym przeznaczony do zdjęć filmowych. Jest produkowany jako błona małoobrazkowa 35 mm na szarym lub niebieskoszarym podłożu trójoctanowym o grubości 0,125 mm. Emulsja została wykonywana przy pomocy tradycyjnych technologii, film charakteryzuje się stosunkowo małym ziarnem i dobrą ostrością reprodukcji dla obróbki w Microphenie (przy 20° C). Jest przeznaczony przede wszystkim do fotografii artystycznej, jego czułość nominalna wynosi ISO 200. Kasety nie posiadają kodu DX.

Cena pojedynczego ładunku wynosi 4 USD, poniżej przykładowe zdjęcia których autorem jest Dmitry Silin. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.