Trwa XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii „Portret”


Trzcianecki Dom Kultury zaprasza do udziału w XXII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii „Portret”. W tym roku pula nagród wynosi 4800 zł, termin nadsyłania prac mija 21 września.

Konkurs odbywa się od 1996 roku, jego pomysłodawcą i głównym twórcą jest Henryk Król. Rok temu zgłoszono 466 prac 81 autorów, do wystawy zakwalifikowało 106 zdjęć. Pierwsze miejsce za cykl „Wygnanie z raju 1-3” otrzymała Marlena Grewling z Książa Wielkopolskiego. Drugą nagrodę za pracę „Pan Z” zdobył Tomasz Buszko z Piły, a trzecią („Portrecista portretowany”) Tadeusz Koniarz z Tarnowa. Dyplomy honorowe przyznano: Arkadiuszowi Kulasikowi z Leszna – za cykl „Poszukiwanie charakteru I-III”, Hani Komasińskiej z Piły za prace „Przystań” i „Czystość II” oraz Piotrowi Petryga, Poznań – za prace „Ćma” i „Kot”. Nagrodzone prace poniżej.


Każdy autor może zgłosić dowolną ilość zdjęć w formacie od 20×30 do 40×50 cm wykonanych w dowolnej technice. Prace należy nadsyłać w płaskich, sztywnych opakowaniach na adres Trzcianecki Dom Kultury, ul. Broniewskiego 7, 64-980 Trzcianka. Na odwrocie każdego fotogramu należy podać czytelnie imię i nazwisko autora, adres oraz tytuł pracy. Organizatorzy traktować będą prace z największą starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia prac w czasie przesyłki.


Laureaci otrzymają nagrody pieniężne: 2000 zł (I miejsce), 1600 zł (II miejsce), oraz 1200 zł (III miejsce). Nagrody zostaną, wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w Trzcidneckim Domu Kultury. W uzasadnionych przypadkach laureat może wydelegować osobę go reprezentującą, o czym powinien powiadomić organizatorów na piśmie. Za zgłoszenie zdjęć do konkursu organizatorzy pobierają „wpisowe’ w wysokości 40 złotych. Wpłaty należy dokonać na konto Trzcianeckiego Domu Kultury: Pekao SA O/Trzcianka nr: 02 12403741 11110000 44572600.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.