Przebłysk. Retrospektywa warsztatów fotograficznych


Już w najbliższą środę w kościele Zbawiciela na tarnogórskim rynku. odbędzie się otwarcie wystawy „Przebłysk. Retrospektywa warsztatów fotograficznych”. Ekspozycja zostanie zorganizowana w ramach wydarzenia „Art.eria.tg”.

To cykl wystaw, które są integralną częścią obchodów Dnia Miasta Tarnowskie Góry. Założeniem przedsięwzięcia jest stworzenie szlaku sztuki, tzw. arterii wystawienniczej. W tym roku ekspozycja skupia się na medium fotograficznym. Na wystawie zobaczymy fotograficzne realizacje, które powstały podczas warsztatów w ostatnich latach. Wystawa będzie zatem okazją do pokazania prac mistrzów i uczniów, ponownego spotkania oraz wspomnień. Zobaczymy prace Bartka Barczyka, Sławomira Jodłowskiego, Józefa Szymury, Stanisława Taraska, Adama Walanusa, Edwarda Wyżgoła i Bartka Zylli.

„Przebłysk” to również zapis tarnogórskiej historii wypełnionej fotografią. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat zostało zorganizowanych wiele wystaw, warsztatów, wykładów. W szeregach kół fotograficznych przewinęły się setki osób – w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności. Wielu z nich obecnie zajmuje się fotografią zawodowo, trwale zaznaczając swoją obecność w świecie sztuki. Jakiekolwiek były dalsze losy uczestników, jedno jest pewne: były to grupy zrzeszone wspólną, kreatywną pasją. Istotną rolę odgrywali też prowadzący, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz rozwijali poczucie estetyki wśród swoich słuchaczy.

Wystawę będzie można oglądać od 7 do 10 września w godz. 11-18. W pozostałych terminach organizatorzy proszą o kontakt z parafią (tel. 609-800-827, e-mail: parafia.zbawiciela@gmail.com).

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.