TIFF Festival 2017


Już w najbliższy czwartek we Wrocławiu startuje 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival, która poświęcona będzie szeroko rozumianej tematyce „Zasobów”. Program Główny podzielony został na trzy części: Zablokowane, Rozpoznane i Przywiezione.

Jak tegoroczny temat postrzegają artyści? Jak radzić sobie w sytuacji niedoboru zasobów lub nadmiaru? Czy są wokół nas zasoby, których nie dostrzegamy? Odpowiedzi na te pytania będą szukać artyści i organizatorzy TIFF Festival, odbywającego się w tym roku od 7 do 17 września.

TIFF Festival to wydarzenie, które jako jedyne we Wrocławiu, a jako jedno z trzech w Polsce, poświęcone jest sztuce fotografii w szerszej perspektywie. Jednak tym, co wyróżnia TIFF spośród innych tego typu przedsięwzięć, jest jego otwarta formuła i dążenie do wychodzenia poza sztywne ramy jednej tylko dziedziny. Dlatego też każdy, kto chociaż raz odwiedził wrocławski Festiwal, doskonale wie, że przy każdej kolejnej edycji nie należy spodziewać się wystaw wyłącznie fotograficznych, nastawiając się bardziej na wielowątkowe, multimedialne ekspozycje poszerzające horyzonty o artystyczne i kuratorskie spojrzenie na świat.

W tym roku wystawy Programu Głównego dotyczą fotografii, które trafiły do Wrocławia po 1945 roku (zasoby przywiezione), pomysłów, które nie zostały dotychczas zrealizowane (zasoby zablokowane) oraz przestrzeni miejskiej rozumianej jako materiał twórczy (zasoby rozpoznane). Z kolei Holy-Art TIFF Open+ to cztery projekty zrealizowane przez młodych twórców wybranych w drodze otwartego naboru. Należy też wymienić TIFF Działania, to seria aktywności opartych na założeniu, że wyprodukowane wystawy są nie tylko punktem wyjścia do szerszych rozważań, ale są również zasobem, który może zostać wykorzystany przez festiwalową publiczność.

Wydarzenia odbywają się w różnych lokalizacjach, natomiast oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpi odbędzie się 7 września o godz. 19. (ul. Ruska 46).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.