Fujifilm X-E3. Krótkie porównanie z X-E2S


Pojawił się Fujifilm X-E3, do niedawna sądzono, że po modelu X-T10 i X-T20 linia X-E nie będzie rozwijana. Nowy bezlusterkowiec to więc następca X-E2S, aparat w stosunku do poprzednika jest nieznacznie mniejszy i lżejszy.

Korpus sprawia wrażenie bardziej dopracowanego, zauważymy inny kształt gripa, największe jednak zmiany zobaczymy z tyłu aparatu. „Trójka” otrzymała prawie identyczny nieruchomy ekran LCD o rozdzielczości 1,04 mln. punktów, ale teraz jest to monitor dotykowy.


Dużym udogodnieniem jest joystick pozycjonowania AF, który staje się standardowym rozwiązaniem dla serii X. Ekran dotykowy i joystick zastępują tylne przyciski X-E2S, w tym tradycyjny manipulator. Wcześniej dostęp do czułości ISO, balansu bieli, symulacji filmu i trybu AF był dokonywany za pomocą przycisków na kontrolerze, teraz można to zrobić poprzez przesuwanie w górę / w dół / w lewo / prawo na ekranie dotykowym. Pojawiła się nowa dotykowa funkcja “Touch Function”, umożliwia obsługę powiększenia odtwarzanego obrazu poprzez rozszerzanie czy ściąganie palców na ekranie. Z zalet aparatu należy wymienić ten sam wizjer elektroniczny o rozdzielczości 2,360,000 punktów, widzieliśmy go wcześniej w X-E2S.


Nowy bezlusterkowiec został pozbawiony wbudowanej lampy błyskowej co powoduje, że na górnej płycie też zauważymy zmiany. Sanki do mocowania lampy zostały przesunięte, znikła pokrywa wbudowanego flesza. X-E3 odziedziczył przełącznik „Auto” z serii X-T, pojawiła się pozycja „Wi-Fi”.

Aparat otrzymał matrycę APS-C (23.6 x 15.6 mm) X-Trans III o rozdzielczości 24.3 mln. pikseli (poprzednik 16 mln.), procesor obrazu X-Processor Pro (poprzednik EXR Processor II). Czujnik obrazu pochodzi z modelu X-T2, producent twierdzi, ze „trójka” posiada „nowo opracowany algorytm AF”, który powinien być w stanie skuteczniej śledzić poruszające się obiekty niż poprzednik. Do 325 zwiększyła się ilość punktów AF (poprzednik – 77). X-E3 jest pierwszym modelem serii X dysponującym bezprzewodową komunikacją Bluetooth wyróżniającą się niskim poborem energii. Dzięki niej można sparować aparat ze smartfonem lub tabletem i wygodnie transferować zdjęcia zachowując niski pobór energii.


W trybie zdjęć seryjnych, można fotografować z częstotliwością do 8 kl./sek lub 14 kl/s (przy korzystaniu z migawki elektronicznej). Podobnie jak w X-T20, w nowym bezlusterkowcu pojawiła się możliwość filmowania w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). To duża zmiana, X-E2S oferował jedynie 1920×1080 (60p, 30p). X-E3 jest zasilany ogniwem NP-W126S (X-E2S – NP-W126), pozwala to na wykonanie około 350 zdjęć.

X-E3 będzie dostępny za 899 USD, X-E2S kosztuje 200 USD mniej.

Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.