Obiektywy Nikona do pełnoklatkowego bezlusterkowca. Na razie patenty


Japoński serwis Hi Lows Note zauważył, że Nikon opatentował dwa obiektywy: 52 mm f/0.9 i 36 mm f/1.2. Mają one być kompatybilne z pełnoklatkowym bezlusterkowcem. Aparatu jeszcze nie ma, ale pojawiły się przypuszczenia, że w najbliższych sześciu miesiącach może zostać zaprezentowany.

System Nikon1 zadebiutował sześć lat temu, producent nie zdobył jednak rynku, mankamentem jest m.in. mała matryca. Nikon ma bardzo skromne udziały w sprzedaży, jego największym konkurentem jest nie tylko Sony, ale także Canon Olympus i Fujifilm. Pełnoklatkowe produkty Sony dobrze się sprzedają, budzi to oczywiście u innych producentów chęć wejścia w ten rynek. Kazuo Ushida, prezes Nikona, w jednym z wywiadów potwierdził, że jego firma pracuje nad aparatem bezlusterkowym z „pełną klatką”. Nie zdradził jednak kiedy zostanie on oficjalnie pokazany.Warto zwrócić uwagę, że patent niekoniecznie oznacza, że produkt zostanie wprowadzony do obrotu. Nikon nie po raz pierwszy opatentował obiektywy do pełnoklatkowego bezlusterkowca, od 2014 roku posiada licencje na dwa zoomy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.