Trwa konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach”. Zgłoszenia do 15 października


Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do udziału w szóstej edycji edycji konkursu fotograficznego „W Chinach i o Chinach”. Autorzy najlepszych zdjęć mają szansę zdobyć nagrody o łącznej wartości 3600 złotych.

Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 5 prac, przy czym w jednej kategorii można zgłosić najwyżej 3 zdjęcia. Fotografie zostaną ocenione w następujących w kategoriach: A) Człowiek w Chinach, B) Chiński krajobraz, C) Chińskie inspiracje. Należy zaznaczyć, że ostatnia kategoria przeznaczona jest m.in. dla osób które nigdy nie odwiedziły „Państwa Środka”, a ich zdjęcia w jakikolwiek sposób nawiązujące do Chin lub mogące się z nimi kojarzyć.

Będą przyjmowane wyłącznie pliki cyfrowe, muszą one spełniać spełniać pewne warunki techniczne: format – JPG; rozdzielczość 300 dpi; długość krótszego boku nie może być mniejsza niż 2000 pikseli. Wielkość pliku nie może przekraczać 3MB, zdjęcia wraz z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą kategorii, tytułem pracy oraz miejscem i datą wykonania, można wysłać na adres e-mail: konkursfoto@instytutkonfucjusza.pl. W nazwie pliku należy umieścić godło uczestnika oraz symbol kategorii A, B lub C, np.: jackiechan_A1.jpg.

Wybór zwycięzców konkursu nastąpi dwuetapowo. Do 30 października,
jury ogłosi 20 finalistów, a później spośród nich wybierze 3 zwycięzców w kategorii A i B oraz 1 zwycięzcę w kategorii C. Dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie ze strony polskiej oraz wicedyrektor IK ze strony chińskiej przyznają własne wyróżnienia. Wszystkie finałowe zdjęcia wezmą udział głosowaniu internautów, w trakcie którego wybiorą oni zwycięzcę konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie http://www.facebook.com/instytutkonfucjusza od 1 do 7 listopada 2017 roku.

Jesienią 2017 roku odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.