Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2017


Z pewnym poślizgiem wystartował Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, w obecnej, 13. edycji do zdobycia są nagrody rzeczowe m.in. ASUS ZenBook UX430 o wartości 4999 zł, ASUS ZenFone Zoom S (1999 zł), ASUS ZenFone 3 (1299zł), oraz ASUS ZenFone 3 Max (949zł). Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 30 listopada 2017 roku.

Organizatorem konkursu jest firma „Burda NG Polska, ale w porównaniu z poprzednią edycją zauważymy, że zmienił się sponsor. Koncern Sony wycofał się (w przeszłości przedsięwzięcie wspierał m.in. Panasonic Polska a później Samsung Electronics), zastąpił go Asus. Skład jury również uległ modyfikacji, zabrakło Martyny Wojciechowskiej, Tomasza Tomaszewskiego i Wojciecha Franusa. Jest Marek Arcimowicz, Mariusz Stachowiak, Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Agnieszka Franus i Paweł Młodkowski. Zdjęcia nadal można zgłaszać w czterech kategoriach tematycznych: Krajobraz, Zwierzęta, Ludzie, Fotoreportaż. Pojawiła się kategoria specjalna – fotografia smartfonowa #welovephoto. To oczywiście ukłon w stronę sponsora.


W poprzedniej edycji zgłoszono 35 tysięcy zdjęć, Grand Prix przyznano Annie Piwowarskiej-Sosik za fotografię „Mała Dama” (powyżej). W tym roku prace będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną przez stronę wkf.national-geographic.pl, każdy może zgłosić do 5 fotografii w każdej z kategorii tematycznych. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG, dłuższy bok powinien mieć nie mniej niż 2400 pikseli, a pojedynczy plik nie może przekroczyć 10 MB. Fotoreportaż powinien składać się z minimum 4, a maksimum 10 zdjęć, natomiast w kategorii „Fotografia smartfonowa #welovephoto” można zgłaszać do 5 zdjęć tylko i wyłącznie wykonanych smartfonem.

Jury w pierwszym etapie wyłoni zdjęcia zakwalifikowane do finału, autorzy prac zostaną poproszeni o ponowne przesłanie zdjęć, ale o lepszych parametrach. Spośród nich jury do 20 grudnia 2017 roku wybierze najlepsze zdjęcia i przyzna Grand Prix, a w każdej kategorii 1 miejsce oraz dwa wyróżnienia.

Zobacz poprzednie edycje:

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.