Carpe diem – wystawa KKF „Focus”


Już w najbliższy czwartek w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy Klubu Filmowo-Fotograficznego „Focus”. Klub działa na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej i zrzesza miłośników fotografii cyfrowej i analogowej – zarówno początkujących hobbystów jak i doświadczonych profesjonalistów.

Tym razem zostaną przedstawione prace, których motyw oparty został na sentencji pochodzącej z poezji Horacego. Carpe diem – czyli „Chwytaj dzień”, i nowoczesny odpowiednik “ You Only Live Once” to nic innego jak korzystania z każdej danej nam chwili, nie patrzenia w przyszłość i nie oglądania się w przeszłość. „Carpe diem” to także prawo do marzeń i wolności, oraz refleksja nad upływającym czasem, tymi „chwilami ulotnymi”, które trzeba zapamiętywać, bo tak szybko przemijają. To było właśnie zadaniem dla członków klubu, musieli oni pokazać magię życia w taki sposób jak ją widzą, czują, słyszą, a nawet smakują.


KFF „Focus” rozpoczął działalność na Wydziale Mechatroniki w 1998 roku. Od samego początku opiekę nad młodymi adeptami fotografii sprawuje Jerzy Mąkowski, artysta fotografik, członek ZPAF-u. 16 marca 1999 roku Klub został wpisany w poczet uczelnianych organizacji studenckich, a w 2013 przeniósł się na Wydział Geodezji i Kartografii. Od początku istnienia klubu są organizowane wystawy fotograficzne, warsztaty i plenery oraz spotkania z ludźmi ze świata fotografii i nie tylko.Wernisaż odbędzie się 19.10.2017 o godzinie 20:00 w K55 na ul. Koszykowej 55. Wystawę będzie można oglądać 9 listopada.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.