Portretowa Leica Thambar-M 90 mm f/2.2


Firma Leica Camera zaprezentowała manualny obiektyw Thambar-M 90 mm f/2.2. Jest on już do kupienia w systemie pre-orders w sklepie B&H i Adoramie za 6495 dolarów.


To obiekty typu „soft” i nawiązuje do produkowanej w latach 1935-1949 (wykonano około 3000 egzemplarzy), portretowej „stałki” Leitz Thambar 9cm f:2.2. Identyczna jest konstrukcja optyczna (4 soczewki ułożone w 3 grupach), podobny jest wygląd zewnętrzny, srebrny pierścień, oraz wykończenie czarnym lakierem. Przednia soczewka otrzymała powłokę zabezpieczającą przed wpływem środowiska. Nowe „szkło”, które daje bardzo miękki obraz, ma 20-listkową przysłonę, która daje okrągłe, nieostre skupione ostrości. Jej miękkość wynika z nieprawidłowych aberracji kulistych, które są doskonale widoczne, gdy przysłona jest całkowicie otwarta. Dostępna jest podwójna skala przysłon (oznaczona kolorem białym i czerwonym), która sprawdza się w momencie fotografowania ze specjalnym filtrem.


Obecnie czekamy na nowy obiektyw Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.