Konkurs na Warsaw Photo Days 2017


Już za niecały miesiąc w Warszawie rozpocznie się Warsaw Photo Days. Program Open to organizowany w ramach festiwalu otwarty konkurs adresowany do artystów sztuk wizualnych. Wyłonione zostaną najciekawsze projekty fotograficzne lub multimedialne, natomiast zdobywca Grand Prix otrzyma 5000 złotych. Termin nadsyłania prac mija 30 października.

Warsaw Photo Days wystartował cztery lata temu, ale edycja w 2016 roku nie odbyła się. Na szczęście dotacja z Narodowego Centrum Kultury w wysokości 93000 złotych pozwoliła zorganizować obecną imprezę. Tematem więc tegorocznej edycji festiwalu oraz konkursowego Programu Open jest szeroko rozumiany Post Sovieticus. Organizatorzy deklarują, że podczas Programu Open zostanie podjęta próba przyjrzenia się mentalności i kulturze mieszkańców krajów postradzieckich, kiedyś i dziś. Należy zaznaczyć, że pojęcie Post Sovieticus pojawiło się prawie równocześnie z upadkiem Muru Berlińskiego. Homo Sovieticus, który tworzył się i funkcjonował przez 70 lat przekształcił się w Homo Post-Sovieticus. Tu nie chodzi o tęsknotę za upadłym Imperium, czy władzą jednego ugrupowania. Post-Sovieticus to pewne pojmowanie świata i traktowanie życia w sposób sformalizowany. W skrócie można powiedzieć, że człowiek Post-Sovieticus to taka osoba, która zdążyła pożyć za czasów realnego socjalizmu, ale nie zdążyła przyzwyczaić i dopasować się do kapitalizmu.


Można więc nadsyłać wyłącznie jeden zestaw zdjęć odwołujący się do tematu przewodniego festiwalu. Zgłoszenie powinno zawierać proponowany zestaw prac (rozdzielczość 72 dpi, objętość pliku do 5 Mb), oraz dokładny opis projektu z danymi autora. Aplikacje będą przyjmowane na adres: open@warsawphotodays.com. Udział w Programie Open jest bezpłatny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.