Nasz świat jest piękny. Wystawa nagrodzonych prac


Parę godzin temu w Galerii Północnej w Warszawie odbył się wernisaż wystawy zwycięskich zdjęć konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful”. Główny laureat otrzymał CEWE Photo Award, wybrany sprzęt fotograficzny, oraz dodatkową nagrodę w postaci wyprawy fotograficznej o wartości 5 tysięcy euro. Wśród nagrodzonych znaleźli się także Polacy.


W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 22 tysiące uczestników, którzy nadesłali 183 tysiące zdjęć. Konkurs był rozgrywany w kilku kategoriach: sport, ludzie, krajobraz, architektura, transport i infrastruktura, natura. Każdy mógł zgłosić do 25 prac. Wysokie pozycje w konkursie (miejsca 7-20) zajęło trzech uczestników z Polski. Zdjęcie Arka Rataja „Cat’s Eyes” zostało nagrodzone w kategorii „Ludzie”. W kategorii „Natura” zauważona została Dominika Koszowska i jej zdjęcie „Złapałam”. Daniel Godziński, za zdjęcie „Parking”, otrzymał nagrodę w kategorii „Transport i Infrastruktura”. Otrzymali oni sprzęt fotograficzny o wartości 1000 euro, a także bony na produkty CEWE o wartości 1000 euro.


Organizatorem konkursu jest CEWE Stiftung & Co. KGaA, największy w Europie koncern fotograficzny. Pierwsze laboratorium holdingu powstało na północy Niemiec w mieście Oldenburg. Założył je w 1961 r. Heinz Neumüller w domu swego teścia Carla Wöltje (pierwsze litery imienia i nazwiska stanowią nazwę koncernu). Teraz firma zatrudnia blisko 3500 pracowników, polski oddział, który istnieje ponad dwadzieścia lat, ma laboratoria w w Kędzierzynie-Koźlu i Grudziądzu.


Wystawa w Galerii Północnej będzie otwarta dla zwiedzających do 5 listopada. Powyżej nagrodzone prace, oraz zdjęcie grupowe laureatów z przedstawicielem organizatora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.