Leica zwraca się ku przeszłości?


Niedawno firma Leica Camera AG wprowadziła do sprzedaży dwa „zabytkowe” obiektywy: Summaron-M 28 mm f/5,6 oraz Thambar-M 90 mm f/2,2. To nic innego jak repliki „szkieł” których produkcja zakończyła się wiele lat temu. Pojawiły się więc przypuszczenia, że ten kierunek będzie dalej rozwijany.


Powyższe obiektywy nie należą do najtańszych, pierwszy kosztuje 2595 USD, natomiast drugi jest o 4000 dolarów droższy. Firma nie chce obniżyć ceny i dlatego wyprodukowała ograniczoną ich ilość. Warto przy tym wspomnieć, że pokazana okolicznościowa Leica APO-Summicron LHSA o ogniskowej 50 mm, która pojawiła z okazji 50. rocznicy, także będzie dość droga.


Jakich obiektywów można się spodziewać? Lista życzeń jest długa, przewija się kilka modeli: Leica Summar 50 mm f/2 z 1932 roku, Hektor 73 mm f/1.9 (1931), Summicron-M 90 mm f/2, itd. Będą to manualne „szkła”, oczywiście nowe modele otrzymają nowoczesne powłoki eliminujące odbicia i bliki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.