Światło do studia oraz w plener. Nowości od Fomei


Fomei wprowadza do oferty nowe modele lamp akumulatorowych: Digitalis PRO T400, Digitalis PRO T600 oraz Digitalis PRO T400 TTL. Ich zaletą jest wysoka powtarzalność energii błysku i stała temperatura barwowa. Lampy doskonale sprawdzą się w studiu fotograficznym oraz w plenerze dzięki podwójnemu zasilaniu – z akumulatora lub sieci elektrycznej.


Akumulator można ładować oddzielnie, lub gdy jest on zamontowany w lampie. Pozwoli na wykonanie około 400 błysków z pełną energią 400Ws lub 350 błysków z energią 600Ws. Lampami, a nawet całym systemem kilku lamp można sterować za pomocą nadajnika bezprzewodowego.


Nadajnik umożliwia ustawianie energii w każdej lampie osobno lub w grupie lamp. Pracuje w jednym z 80 kanałów i w czterech grupach, co pozwala na bezproblemową pracę nawet jeśli w pobliżu używany jest podobny system radiowy. Digitalis PRO T posiada port na dedykowany (odbiornik), ale istnieje także możliwość podłączenia własnego odbiornika do portu synchronizacji, który umieszczony został z boku lampy błyskowej poprzez gniazdo 3,5 mm.


Nowe lampy mają wyświetlacz o przekątnej 7 cm, oraz płaską kopułkę która chroni palnik przed przypadkowym uszkodzeniem. Z kolei aktywne chłodzenie i otwory wentylacyjne zostały tak zaprojektowane aby do wnętrza urządzenia nie dostawała się woda. Oprócz tego użytkownicy docenią tryby HSS, strobo oraz opcję TTL (Digitalis PRO T400TTL). Pierwszy umożliwia synchronizację błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki (nawet do 1/8000s), z kolei tryb strobo tworzy sekwencje wyzwoleń błysku, które można ustawić za pomocą „RPT-T” (liczba błysków) i „RPT-HZ” (częstotliwość błysku).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.