Nowe obiektywy Olympusa. Znana jest już cena


Pokazane dwa dni temu nowe obiektywy Olympusa: M.Zuiko Digital ED 17 mm f/1.2 Pro oraz M.Zuiko Digital ED 45 mm f/1.2 Pro są już do kupienia w systemie Pre-order. Ich cena w B&H wyniesie około 1200 USD.

Nowe „szkła” zapewniają wysoką rozdzielczość optyczną na całej powierzchni kadru, z kolei technologia Z Coating Nano minimalizuje flary i odbicia. Mechanizm MSC (Movie and Still Compatible) pozwala precyzyjnie i szybko ustawiać ostrość podczas fotografowania i podczas rejestrowania filmów. Ich zaletą jest również miłe dla oka rozmycie tła. Warto zaznaczyć, że obecnie linia Pro zwiększyła się do dziewięciu modeli.


M.Zuiko Digital ED 17 mm f/1.2 Pro to odpowiednik ogniskowej 34 mm w formacie małoobrazkowym. Jest odporny na mróz (do -10°C), kurz i wilgoć, składa się z 15 elementów ustawionych w 11 grupach. Posiada asferyczne soczewki oraz nowe soczewki ED-DSA (Extra-Low Dispersion Dual Super Aspherical). Firma chwali się, że jest pierwszym producentem, który z powodzeniem wytwarza tego typu elementy optyczne i dzięki temu możliwe stało się zmniejszenie liczby soczewek w obiektywie. W efekcie powstało lżejsze „szkło” o wymiarach zbliżonych do M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro. Zminimalizowano wady optyczne charakterystyczne dla szerokokątnych obiektywów, m.in. aberrację chromatyczną, dystorsję oraz winietowanie. Minimalna odległość fotografowania wynosi 20 cm.


Z kolei portretowy (ekwiwalent 90 mm w „małym obrazku”) M.Zuiko Digital ED 45 mm f/1.2 Pro wyposażony został w szybki i precyzyjny system AF. Także jest odporny na warunki zewnętrzne. Na jego budowę składa się 14 soczewek ułożonych w 10 grupach, wśród nich są również elementy ED-DSA. M.Zuiko Digital ED 45 mm f/1.2 Pro ustawia ostrość z odległości 50 cm, a jego maksymalne powiększenie wynosi 0,1x (dla formatu 35 mm: 0,2x).

Olympus M.Zuiko Digital ED 17 mm f/1.2 Pro będzie dostępny od stycznia 2018, natomiast drugie „szkło” będzie można kupić już w listopadzie. Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.