Najnowsze wyniki finansowe Canona


Canon opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał br. i ostatnie 9 miesięcy 2017 r. (styczeń – wrzesień). Firma chwali się m.in. bardzo wysokim wzrostem zysku wynoszącym 158.6 proc. w stosunku do trzeciego kwartału 2016 r. Należy zaznaczyć, że przy tak dużych wzrostach zatrudnienie zwiększyło się niewiele ponad 1%.

To kolejne tegoroczne sprawozdanie finansowe firmy, w którym zanotowano wysokie wzrosty sprzedaży i zysku netto. Całkowity przychód ze sprzedaży netto w firmie Canon Europe wyniósł 243.7 miliarda jenów (JPY) i był wyższy o 25.3 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r. Podobne dobre wyniki notuje cała korporacja (Canon Inc.), jej całkowity przychód ze sprzedaży netto wyniósł 994.4 miliarda jenów (JPY) i był wyższy o 27.7 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r. Za trzeci kwartał tego roku zysk netto całej korporacji wyniósł 63 miliardy jenów. Wyniki za okres od stycznia do września 2017 roku również są optymistyczne. Łączny zysk netto wyniósł 187.3 miliarda jenów (JPY) i był wyższy o 77 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku.

Zdumiewają takie osiągnięcia na rynku fotograficznym, ale należy pamiętać, że większość przychodów przedsiębiorstwa pochodzi z działu produktów biurowych. Firma ma także w swojej ofercie inne produkty takie jak sprzęt medyczny, czy półprzewodniki.

Nikon może takich danych tylko pozazdrościć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.