Empikfoto 2017. Są już wyniki!


Rozstrzygnięto jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce. Wyłoniono w nim laureatów w pięciu kategoriach: portret, moda, rodzina, podróże i natura. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymali lustrzanki Nikon D5600, kursy fotograficzne w Akademii Nikona oraz noclegi w AccorHotels w najbardziej malowniczych i fotogenicznych zakątkach Polski.


Na konkurs napłynęło ponad 40 tysięcy prac. To bardzo dużo, warto zaznaczyć, że obecnie na każde tego typu przedsięwzięcie jest zgłaszanych do tysiąca zdjęć. Nadesłane fotografie oceniało jury w składzie: Paweł Duma, Krzysztof Adamek, Ania i Jakub Górniccy oraz Agata Nowak.


Największym zainteresowaniem cieszyła się natura oraz portret, natomiast kategoria rodzina była najmniej licznie reprezentowaną w tegorocznej edycji konkursu. Podczas obrad jury brało pod uwagę nie tylko poziom techniczny zgłaszanych prac, ale także cierpliwość, wiedzę i pomysłowość autorów. Podkreślano, że zdjęcia zjawisk przyrodniczych i samej przyrody wymagają od fotografa wielu przygotowań. Spędza on dużo czasu na budowie czatowni, czy konstrukcji wymyślnych fotopułapek. Ale to się opłaca, efekty są niesamowite. – To dowodzi, że dobre kadry są wokół nas, trzeba je tylko zauważyć – potwierdził Paweł Duma – fotografia przyrodnicza jest bardzo wdzięczna kategorią, zawsze znajdzie wielu zwolenników i naśladowców. Należy zaznaczyć, że udział w konkursie był bezpłatny, a każdy, kto nadesłał prace otrzymał także pakiet darmowych odbitek do wykorzystania w nowej aplikacji Empikfoto.Laureaci:

Natura: (I) Patrycja Towarek, „Droga mleczna nad polem lawendy”, (II) Jarosław Jakóbczak, „Na Podlaskim stepie”, (III) Aleksandra Klos, „Intymność”

Portret: (I) Michał Otrębski, „Sara”, (II) Sandra Wilczyńska, „Alicja”, (III) Lidia Perlich, „Dwie”

Rodzina: (I) Agnieszka Stawowczyk, „Wspomnienia”, (II) Marlena Turek, „Poczuj się jak gwiazda rocka”, (III) Justyna Huta-Hołdowska, „Siostrzana miłość”

Moda: (I)Magdalena Kulisz, „Klejnot”, (II) Iga Mroziak, „Geo”, (III) Nicole Grzaska, „Sea towers”

Podróże: (I) Katarzyna Ostrowska, „Warto wejść na górę i spojrzeć w dół”, (II) Wojciech Bajer, „Rusztowania”, (III) Paweł Dziemidok, „Bangkok – I’m a big big girl in a big…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.