Kodak ma kłopoty. Ponownie


Niestety, obecna sytuacja firmy Eastman Kodak nie wygląda zbyt dobrze. W najbliższym czasie zostanie zwolnionych ponad 400 pracowników, ale zarząd deklaruje, że nie wpłynie to na plany ponownego wprowadzenia do sprzedaży niektórych filmów fotograficznych.

Założona w 1881 roku firma przez wiele lat należała do czołowych przedsiębiorstw na świecie. Pięć lat temu Eastman Kodak Company złożył wniosek o ochronę przed upadłością. Później spłacono zobowiązania, zlikwidowano zbędne koszty, sprzedano też prawa patentowe do niektórych wynalazków. Powołano też oddzielne przedsiębiorstwo pod nazwą Kodak Alaris które obecnie ma w swojej ofercie nie tylko materiały halogenosrebrowe, ale także oprogramowanie, czy kioski foto. Oczywiście istnieje nadal Eastman Kodak Company, przedsiębiorstwo to zajmuje się technologią, drukiem, a także częściowo produktami kinematograficznymi. Obie firmy są ze sobą mocno powiązane i ściśle współpracują.


Eastman Kodak od pewnego czasu boryka się z problemami. W trzecim kwartale odnotowano stratę netto w wysokości 46 milionów USD (rok temu zysk wyniósł 12 mln. dolarów). Warto też wspomnieć, że w analogicznym okresie 2016 roku obroty były większe o 8% (411 milionów dolarów, wobec obecnych 379 mln. USD). Wyniki finansowe spowodowały, że zarząd firmy podjął decyzję o redukcji zatrudnienia. Pracę straci około 425 osób (7% zatrudnionych), w samym Rochester w stanie Nowy Jork zostanie zlikwidowanych 100 stanowisk. Wcześniej ogłoszono decyzję o zatrzymaniu rozwoju maszyn Prosper. Firma nadal będzie inwestować w technologię Ultrastream, ale pierwsze produkty pojawią się dopiero w 2019 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.