Wiki Science Competition 2017


Do końca miesiąca są przyjmowane prace w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Wiki Science Competition (WSC). Obrazy zebrane w ramach konkursu trafiają do Wikimedia Commons, bazy zdjęć i plików multimedialnych dostępnych na wolnych licencjach.

Konkurs organizowany jest co dwa lata przez ruch Wikimedia – społeczność stojącą za Wikipedią, wolną encyklopedią. Przedsięwzięcie stawia sobie więc za cel zgromadzenie zdjęć dokumentujących świat nauki, nadesłane fotografie powinny przedstawiać m.in. efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą. Tegoroczna edycja WSC odbywa się w dwóch etapach, lokalnym i międzynarodowym. Zdjęcia nadesłane z Polski (lub przez polskich naukowców prowadzących badania za granicą) zostaną ocenione przez jury, a autorzy najlepszych z nich otrzymają drobne upominki. Wybrane prace wezmą także udział w etapie międzynarodowym, w którym jury wybierze najlepsze fotografie  naukowe zgłoszone z całego świata.


Będą przyjmowane tylko pliki cyfrowe (format JPG) w następujących kategoriach: ludzie nauki, fotografie mikroskopowe, media niefotograficzne, zestawy, oraz kategoria ogólna. Fotografie należy przesłac poprzez stronę konkursu (kliknij) po wcześniejszej rejestracji. Każdy plik musi być opisany w języku angielskim. Należy podać informację co konkretnie przedstawia dana scena, jak i gdzie zostało zdjęcie wykonane, a także na co odbiorca powinien zwrócić uwagę.

Dodatkowe informacje można uzyskać u Krzysztofa Machockiego, rzecznika Stowarzyszenia Wikimedia Polska (krzysztof.machocki-at-wikimedia.pl; +48 790 290 766).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.