Na Kickstarterze Yashica Y35 odniosła sukces


W październiku na Kickstarterze wystartował projekt Yashica Y35 (kliknij info). Teraz dobiega końca, wszystko wskazuje na to, że odniósł sukces. Udało się zebrać kwotę ponad 1,2 mln. dolarów od 6935 osób.


Yashica Y35 ma być adresowana do amatorów, i jest raczej ciekawostką niż poważna konstrukcją. Intrugujące są wymienne, specjalne wkłady o nazwie „DigiFilm”. Kształtem przypominają kasetkę z filmem typu karat lub większy APS, na razie w ofercie producenta znajdą się cztery typy: High Speed (ISO 1600), Black & White (ISO 400), Ultra Fine (ISO 200), Format 120 – 6×6 (ISO 200). Aby zmienić np. ekwiwalent czułości czy włączyć tryb b/w w aparacie  wystarczy wstawić konkretną rolkę.


Warto zwrócić uwagę, że w czasie trwania kampanii na Kickstarterze zaszły zmiany w konstrukcji aparatu. Wiadomo, że Yashica Y35 otrzyma jaśniejszy obiektyw niż zapowiadano (2,0 zamiast 2,8) oraz inną matrycę (1/2,5-calową w miejsce 1/3,2- cala).

Y35 pojawi się na początku kwietnia 2018 roku w cenie około 200 USD. Zobacz wideo:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.