Nowe karty pamięci CFast 2.0 z serii G od Sony


Firma Sony poinformowała że wprowadzi do sprzedaży wysokowydajne karty pamięci Cfast 2.0 z serii G. Są one przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się fotografią i filmowaniem, ich szybkość przesyłania danych wynosi do 510 MB/s przy zapisie i do 530 MB/s przy odczycie.

Fotografowie oczekują szybszego zapisu zdjęć seryjnych o dużej rozdzielczości i objętości, karty stanowią więc odpowiedź na rosnące możliwości zaawansowanych aparatów cyfrowych oraz kamer studyjnych filmujących w 4K. Warto zaznaczyć, że w tym roku pojawiła się karta Lexar Professional 3333x Cfast 2.0 o transferze 500 MB/s, od dłuższego czasu można też kupić konkurencyjny SanDisk CFast 2.0 Extreme Pro (przesyłanie do 450MB/s).


Nowe produkty Sony dołączają do wyrobów profesjonalnych firmy takich jak napędy SSD, karty XQD i SxS. Nowe karty są zgodne ze standardem VPG130, zapewniającym nagrywanie obrazu 4K o dużej przepływności. Minimalna prędkość ciągłego zapisu wynosi 130 MB/s, nowy nośnik inadaje się więc do stabilnego nagrywania obrazu 4K o profesjonalnej jakości, na przykład w trybie Cinema RAW Light.


Nowe karty będą oferowane w wersjach o pojemności 32 GB, 64 GB  i 128 GB , a ich dostawy rozpoczną się w I kwartale 2018 r. Cena wyniesie odpowiednio: 120, 200 oraz 350 USD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.