Konkurs World Press Photo 2018 już otwarty!


Już można zgłaszać zdjęcia na kolejną edycję konkursu fotografii prasowej World Press Photo. Zdobywca nagrody głównej otrzyma czek na kwotę 10.000 euro, a od firmy Canon cyfrową lustrzankę i zestaw obiektywów. Rejestracja trwa do 4 stycznia 2018 roku, natomiast ostateczny termin nadsyłania prac mija pięć dni później.

Z pewnością konkurencja będzie duża, w zeszłej edycji zgłoszono około 80 tys. zdjęć wykonanych przez ponad 5 tys. fotografów ze 125 krajów. Nagrodę World Press Photo of the Year zdobył turecki dziennikarz Burhan Ozbilici z agencji Associated Press. Jego zdjęcie (poniżej) przedstawia moment po zabójstwie rosyjskiego dyplomaty Andrieja Karłowa na wernisażu w galerii sztuki w Ankarze.


W tym roku fotografie zostaną ocenione w kilku grupach tematycznych (Contemporary Issues, General News, Nature, People, Sports, Spot News, oraz Long Term Projects – projekt jednotematyczny, wykonany w przynajmniej trzech latach, może składać od 24 do 30 zdjęć). Należy zwrócić uwagę, nie ma kategorii „Daily Life”, ale doszła nowa: Środowisko. Będą nagradzane zarówno zdjęcia pojedyncze oraz zestawy (od dwóch do dziesięciu zdjęć). Zgłoszenia należy dokonywać za pośrednictwem strony internetowej https://submit.worldpressphoto.org/ po wcześniejszej rejestracji.

Każda praca powinna być zapisana w formacie jpg, wymagany jest profil ICC. Adobe RGB lub sRGB. Nie należy zgłaszać zdjęć w CMYK-u. Zabronione jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywanie zmian oryginalnej kompozycji. Warto zwrócić uwagę, że prace zostaną dokładnie zbadane (zobacz tryby sprawdzania). Jeśli zostaną wykryte manipulacje, fotograf będzie miał 24 godziny na wyjaśnienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.