Wystawa zdjęć Szymona Brodziaka


Zakończyła się dziesiąta edycja Targów Rzeczy Ładnych, podczas tego wydarzenia można było kupić prezenty od najlepszych polskich twórców designu. Otwarto też wystawę prac Szymona Brodziaka, ekspozycję zdjęć tego znakomitego fotografa można oglądać w warszawskim budynku Ethos do 21 grudnia.

Szymon Brodziak słynie z niebanalnych, często spornych czarno-białych kampanii reklamowych. „Jesteś tym, co widzisz” – twierdzi artysta, który z wykształcenia jest ekonomistą. Porzucił jednak rodzinny interes, aby asystować przy sesjach mody i kampaniach wizerunkowych, które dziś są głównym polem jego działalności. Brodział nieustannie poszukuje nowych wyzwań i nieszablonowych pomysłów. Jego stylowe, czarno-białe zdjęcia są głęboko osadzone w klasyce fotografii i przyciągają uwagę grą świateł, a także układem elementów. Fotografowane są głównie kobiety, a prace wzbudzają często kontrowersje. Jego sesje zdjęciowe ukazały się polskiej edycji kalendarza Porche i w wydaniach Playboya. W 2013, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, jury Fashion TV Photographers Awards uznało go najlepszym na świecie fotografem w kategorii czarno-białych kampanii reklamowych.Artysta od 2006 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i w Europie – w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012. Brodziak został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award, jest też pierwszym Polakiem i najmłodszym artystą, którego prace w 2015 roku zostały wystawione w Muzeum Fotografii Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.