Są dane za październik. Wyniki rozczarowują


Stowarzyszenie Camera and Imaging Products Association (CIPA) opublikowało dane za październik. Niestety, wyniki są słabsze niż oczekiwano, pewnym pocieszeniem może być większe zainteresowanie bezlusterkowcami.

Raport CIPA mówi nie o faktycznej sprzedaży aparatów, ale o dostawach do sklepów. Dane mogą się różnić względem sprzedaży, ale można je za to o wiele precyzyjniej monitorować. Na wykresie, w przeciwieństwie do poprzednich lat, w październiku nie widzimy większego zainteresowania aparatami. Dostawy były o 13% mniejsze. Handlowcy mieli nadzieję, że lekki trend wzrostowy (11%), który obserwujemy od początku roku, utrzyma się. Stało się jednak inaczej. Październik 2016 był dobry, ale było to wynikiem odbudowywania rynku i powrotem produkcji po trzęsieniu ziemi w Kumamoto. Istnieje więc obawa, że dane za listopad 2017 będą podobne do tych sprzed dwóch miesięcy i na lepsze wyniki nie wpłynie Black Friday czy Cyber Monday.


Warto też zwrócić uwagę, że w porównaniu z październikiem 2016 dostawy lustrzanek były o 22% mniejsze, ale za to większe (12%) było zainteresowanie bezlusterkowcami co może oznaczać „kanibalizacje” tego rynku. Większość dostaw bezlusterkowców trafiła do Azji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.