KodakOne. Start pod koniec miesiąca


Wkrótce Kodak i Wenn Digital uruchomią nowy serwis, inicjatywa ta o nazwie KodakOne, pozwoli fotografom na zarządzanie zdjęciami i zapewni im ochronę prawną. Warto zaznaczyć, że po ogłoszeniu tej informacji akcje firmy Kodak wzrosły ponad dwukrotnie.


Oparty na sieci P2P serwis KodakOne ma być swoistą „zaszyfrowaną, cyfrową księgę praw autorskich” dla fotografów. Będą oni mogli rejestrować zarówno nowe, jak i archiwalne prace, które następnie mogą być licencjonowane w ramach platformy. W celu dokładnego rozliczenia wprowadzi się cyfrową walutę o nazwie KodakCoin. Twórcy serwisu, m.in. Jeff Clarke (Kodak CEO) oraz Jan Denecke (dyrektor generalny Wenn Digital), zapewniają, że KodakOne będzie nieustannie indeksował internet, a w razie wykrycia nielicencjonowanego wykorzystania zdjęć „…zostaną podjęte odpowiednie kroki”…


Start serwisu zapowiadany jest na 31 stycznia 2018 roku, będzie on dostępny dla osób mieszkających w Kanadzie USA, Wielkiej Brytanii i „innych wybranych krajach”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.