Göran Liljeberg i Hasselblad H6D-400C Multi Shot


Specjalizujący się w makrofotografii, Göran Liljeberg jest jedną z pierwszych osób, która przetestowała nową przystawkę Hasselblad H6D-400C Multi Shot.


Miłością Görana Liljeberga są owady i motyle, ta pasja datuje się od dzieciństwa. Jego zdjęcia można spotkać w wielu domach, fotograf współpracuje z Entomological Society w Sztokholmie, oraz z Naturhistoriska riksmuseet – Szwedzkim Muzeum Historii Naturalnej. Chociaż nie uważa się za innowatora, przez wiele lat doskonalił swój warsztat i stosował różne rozwiązania. Uważa, że wraz z postępem technologii zminimalizowały się trudność w uzyskaniu zdjęć bardzo dużej rozdzielczości.


Zaprezentowana parę dni temu przystawka Hasselblad H6D-400C Multi Shot spełnia jego wymagania. Göran mógł cieszyć się prostotą systemu modułowego i jego funkcjonalnością, zdjęcia wykonywał obiektywem HC Macro 120 mm f/4 II. Do serca przypadła mu możliwość otrzymania 16-bitowego pliku TIFF z efektywną rozdzielczością 23200 x 17400 pikseli. Widząc wyniki, powiedział: „Urządzenie bardzo dobrze reprodukuje szczegóły i barwę, otrzymane zdjęcia sa realistyczne i spełniają moje oczekiwanie. Ta 400-megapikselowa przystawka świetnie się spisała, odtwarzając prawidłowo szczegóły. To świetne profesjonalne narzędzie.”

Cena przystawki wyniesie prawie 40 tysięcy euro. Zobacz stronę fotografa: http://liljebergs.nu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.